שיקומי

הפילאטיס השיקומי מתחיל בשיעורים פרטניים, בהם התרגול מותאם באופן אישי וספציפי למתאמן.
אנחנו בודקים יחד את היכולות ומזהים מקומות של חולשה אותם צריך לחזק. אנחנו מסתכלים את הגוף באופן הוליסטי כדי לאפשר עבודה טוטאלית ולאו דווקא נקודתית. בהתאם לצורך אנחנו עובדים על הגדלת טווחים, חיזוק, שיווי משקל, דינמיקה, או כל דבר אחר כדי להחזיר את הגוף לבריאות ומעבר לכך.
תהליך שיקום הינו תהליך לא רק פיזי אלא גם מנטלי, ובעבודה הפרטנית אנחנו נותנים מקום גם לזה, ועוזרים לתת כלים מנטליים להתמודדות עם התקופה המאתגרת הזו.

בסטודיו אנחנו עובדים עם אביזרים כגון גומיות, פיתות שיווי משקל, בוסו, כדורים, ומשקולות כדי לייצר תמיכה או התנגדות בהתאם לצורך. כאשר המטרה הסופית היא לעבוד ללא מכשור, לחזור לפונקציות שאבדו או נחלשו ולמצוא איך לנוע ביעילות ונינוחות.
כחלק מתהליך השיקום, אני תמיד דואגת לתת למתאמנים כלים לעבודה עצמית ותרגול לבית כדי שיוכלו להמשיך לעבוד ולהתקדם בבית.
לאחר שהתקדמנו מספיק בשיעורים הפרטניים, אני מזמינה את המתאמנים לקחת חלק בשיעורים הקבוצתיים כאשר גם שם יש דגש על עבודה פרטנית והמון תשומת לב אישית.

 

כרקדנית חוויתי המון פציעות וחלק ניכר מכל שיקום שעשיתי לגופי היה דרך הפילאטיס. אני מאמינה ביכולתו של הפילאטיס לשקם גם את הגוף וגם את הנפש.
יש לי ניסיון רב בשיקום עם אנשים שיש להם בעיות גב כגון פריצות דיסק ובלטים, עם אנשים שיש להם בעיות ברכיים והם לפני או אחרי ניתוחים של מיניסקוס, רצועות קרועות ועד החלפת ברך, ועוד שלל פציעות ובעיות אורטופדיות.
בעזרת שיתופי פעולה ותקשורת תמידית עם מטפלים אחרים כגון אורטופדיים, פיזיותרפיסטים, אוסטאופטים, כירופרקטים ועוד, אני בונה לכל מתאמן תוכנית אישית ועוזרת לו לחזור לתפקוד מלא ומעבר לכך.